Main
Darphane Hazine Mustesarligi
  • About Us
About Turkish State Mint
History
Regulations
Organizational Chart
History of Money
Administration
General Manager
Head of Mint Department
Head of Printhouse Department
Head of Operations Department
Head of Human Resources Department
Head of Administrative and Financial Operations
Departments of Service
 

Ankara’da doğdu. 1991 yılında TED Ankara Koleji’ni, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi.

Aynı yıl T.C. Ziraat Bankası Bankacılık Okulu’na başladı ve 1996 yılında Banka’nın Fon Yönetimi Müdürlüğü’ne uzman olarak atandı.

1997 yılında Hazine Müsteşarlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü’nde Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı ve 2000 yılında Hazine Uzmanı oldu.

2000-2002 yıllarında Boston Üniversitesi’nde yüksek lisans çalışmalarında bulundu ve İşletme dalında yüksek lisans derecesi aldı.

2002 Eylül – 2010 Mayıs döneminde Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü’nde Hazine Uzmanı ve Şube Müdürü unvanlarıyla kredi riski ve mali risk yönetimi konularında çalıştı.

2010 Mayıs-2011 Ekim döneminde Kredi Riski Yönetimi Dairesi Başkanı, 2011 Kasım-2012 Ağustos döneminde ise Hazine Alacakları ve Garantili İşlemler Dairesi Başkanı olarak görev yaptı. 2012 yılı Eylül ayından itibaren Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nde İdari Mali İşler Daire Başkanı olarak görev yapmaktadır.


Gül Banu DEDEOĞLU

İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanıe-mail:banu.dedeoglu@darphane.gov.tr